Okna oddymiające (dymowe) i okna napowietrzające

Skontaktuj się z nami:

Tel.: +48 52 569 15 10
Kom: +48 787 989 755
Mail: biuro@mpskylights.pl

Darmowa Wycena:

Sprawdź Także

Oddymiające okna (dymowe) to bardzo dobra alternatywa dla systemu oddymiania w budynkach użyteczności publicznej, w których standardowe klapy oddymiające nie mają możliwości być zamontowane w dachu. Na wyposażeniu okien oddymiających są siłowniki elektryczne 24VDC sterowane za pomocą centralki, czujki oraz przycisków alarmowych. W wielu przypadkach zastosowanie okien daje jedyną możliwość dostosowania istniejących już budynków do aktualnych wymagań przeciwpożarowych.

Okna dymowe (oddymiające) przeznaczone są do:

  • odprowadzania dymu i ciepła w przypadku pożaru wewnątrz budynków,
  • przewietrzania/wentylacji pomieszczeń w standardowych warunkach eksploatacyjnych,
  • doświetlania pomieszczeń.

Wymiary okien dymowych są za każdym razem obliczane i parametry te zależą od wymaganej powierzchni czynnej.

Okna oddymiające ze względu na sposób otwierania dzielimy na:

  • uchylne,
  • rozwierane,
  • obrotowe (PN-EN 12101-2/2005),
  • automatyczne otwieranie.
Okna oddymiające dzielimy na:
  1. Okna połaciowe – montowane w dachach skośnych o nachyleniu od 20 do 60 stopni.
okna dymowe

2. Okna fasadowe – montowane w zabudowie indywidualnej (np. w budynkach mieszkalnych, klatkach schodowych) lub w fasadach aluminiowych czy też przeszkleniach dachowych.

okna oddymiające

Zgodnie z normą EN 12101-2 i Dyrektywą 93/68/WE, okienny system oddymiania opierający swe działanie na oknach dachowych powinien być kompletny i oznaczony symbolem CE.

Podczas przygotowywania projektu systemu oddymiania koniecznie należy pamiętać o układzie automatycznego lub ręcznego napowietrzania, czyli zapewnieniu dopływu optymalnej ilości świeżego powietrza do obiektu przez zastosowanie okien lub drzwi napowietrzające, które zapewniają nawiew powietrza kompensacyjnego do systemów oddymiania grawitacyjnego.

Okna oddymiające i napowietrzające produkujemy za wymiar z dokładnością do 1 cm co pozwala nam się dostosować do wymogów projektowych i wymaganej powierzchni czynnej oddymiania.

Oferujemy Państwu właśnie tego rodzaju rozwiązania – certyfikowane systemy oddymiania grawitacyjnego złożone z okien dymowych, w komplecie z odpowiednim systemem sterowania oddymianiem grawitacyjnym.

okno oddymiające