Świetliki / naświetla dachowe poliwęglanowe
Skontaktuj się z nami:
Kom: +48 787 989 755
Kom: +48 696 446 670
Mail: biuro@mpskylights.pl
Darmowa Wycena:
Zabacz także:
Oferowane w atrakcyjnej cenie świetliki/naświetla dachowe poliwęglanowe płaskie są rozwiązaniem polecanym na dachy płaskie budynków magazynowych, produkcyjnych, jak i klatek schodowych w blokach mieszkalnych czy biurowych. Dzięki wysokiej jakości materiałom oraz możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta naświetla dachowe z poliwęglanu to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia optymalne doświetlenie wnętrza przy jednoczesnej oszczędności energii.
Poliwęglanowe świetliki dachowe z płyt PC produkujemy w wymiarach dopasowanych do Państwa potrzeb z dokładnością do 1 cm.
Nowoczesne naświetla dachowe – dostępne warianty:
- nieotwierane – służące wyłącznie do doświetlenia wnętrza, idealne tam, gdzie nie ma potrzeby wentylacji;
- otwierane ręcznie – umożliwiają dodatkowo wentylację pomieszczeń;
- otwierane elektrycznie – wygodne rozwiązanie, umożliwiające automatyczne sterowanie wentylacją;
- z funkcją wyłazu dachowego – oprócz funkcji doświetlenia i wentylacji, pozwalają na bezpieczne wyjście na dach, co jest przydatne np. w sytuacjach konserwacyjnych.
Naświetla dachowe z poliwęglanu – podział ze względu na kształt:
- kwadratowe – klasyczne rozwiązanie, idealne dla większości dachów;
- prostokątne – oferują większą powierzchnię doświetlenia, doskonałe do większych przestrzeni;
- piramidy – atrakcyjne wizualnie, często wybierane do nowoczesnych budynków;
- jednospadowe – doskonałe do dachów, gdzie występuje nachylenie w jednym kierunku;
- dwuspadowe – naświetla dachowe o konstrukcji dwuspadowej, zapewniające równomierne doświetlenie wnętrza.
Poliwęglanowe świetliki dachowe – różne grubości*:
- PC 10 mm
- PC 16 mm
- PC 20 mm
- PC 25 mm
- PC 32 mm
- PC 40 mm
*Grubość poliwęglanu wpływa na izolacyjność termiczną świetlików.
Naświetla dachowe z poliwęglanu – budowa
Pokrycie świetlika dachowego zbudowane jest z:
- ramy stałej lub zawiasowej wykonanej z aluminium lub PVC oraz z mieszanki obu tych materiałów produkcyjnych zabezpieczonej na całym obwodzie uszczelkami, co uniemożliwia ingerencję wody do wnętrza świetlika;
- pokrycia z płyty poliwęglanu komorowego, gdzie otwarte komory oklejone są taśmą zabezpieczającą;
- profili aluminiowych dociskowych zamocowanych na całym obwodzie.
Pokrycia naświetli dachowych z poliwęglanu wykonuje się w kolorze mlecznym lub przezroczystym. Na życzenie klienta możliwe jest również wykonanie pokryć w innych kolorach, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do estetyki budynku.
Mocowanie pokryć do ramy odbywa się za pomocą wkrętów samogwintujących (poprzez profile aluminiowe).
Segment uchylny mocowany jest do podstawy przy pomocy zawiasów z blachy nierdzewnej w ilości od 2 do 5 szt. (w zależności od wymiarów podstawy).
Wybierając poliwęglanowe świetliki dachowe otwierane ręcznie bądź elektrycznie zyskują Państwo możliwość wentylacji pomieszczeń, nad którym zamontowany jest świetlik.
Przez zastosowanie osprzętu do wyłazu dachowego świetliki poliwęglanowe mogą służyć jako wygodne i bezpieczne wyjście na dach.
Naświetla dachowe poliwęglanowe – właściwości
Poliwęglan (PC) należy do grupy polimerów, łączących w sobie termiczne, optyczne i mechaniczne własności innych materiałów. Odznacza się doskonałą termoizolacyjnością, udarnością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i skrajne temperatury (od – 40 do +120°C). Płyty z PC są lekkie i łatwe w obróbce. Dzięki temu znajdują powszechne zastosowanie jako nowoczesne naświetla dachowe i komponent do szklenia zabezpieczającego w budynkach przemysłowych, pasażach handlowych, halach sportowych, pawilonach wystawowo-targowych, kolejowych i lotniczych terminalach pasażerskich. Stanowią także element zadaszenia ogrodów zimowych oraz wielkopowierzchniowych szklarni i obiektów inwentarskich wykorzystywanych w komercyjnej produkcji roślinnej i zwierzęcej.
Płyty wykonane z tych tworzyw sztucznych charakteryzują się wysokim stopniem przepuszczalności naturalnego światła, które jest ważne dla ogólnego samopoczucia, wydajności pracy oraz wzroku. To sprawia, że świetliki dachowe do których produkcji został wykorzystany poliwęglan i których cena jest bardzo atrakcyjna, to świetny sposób na optymalne doświetlenie wnętrza.
Dzięki elastycznym właściwościom poliwęglanowych arkuszy można je uformować w kształt łuku i dostosować do konstrukcji budynku. Płyty komorowe z PC są trwałe i wytrzymałe. W razie ewentualnych zniszczeń można wymienić tylko uszkodzoną część, zamiast kupować cały świetlik.
Świetliki dachowe otwierane pełnią analogiczną funkcję jak wyłazy dachowe, umożliwiając wentylację pomieszczeń oraz szybkie wyjście na zewnątrz celem dokonania niezbędnych prac kominiarskich, dekarskich i konserwacyjnych systemów oddymiania oraz odprowadzania ciepła.
Koszt zakupu świetlików z poliwęglanu, których cena jest atrakcyjna, oraz montażu szybko się zwraca w postaci mniejszych rachunków za oświetlenie i większej wydajności pracowników. To nowoczesne i bardzo efektywne naświetla dachowe!
Zastosowanie naświetli dachowych z poliwęglanu
Naświetla dachowe z poliwęglanu znajdują szerokie zastosowanie w różnych typach budynków. W budownictwie przemysłowym są używane do oświetlania hal produkcyjnych, magazynów, terminali lotniczych i kolejowych, pawilonów handlowych, a także obiektów sportowych i wystawowych. W budownictwie mieszkaniowym świetnie sprawdzają się na dachach bloków mieszkalnych, biurowców czy klatek schodowych, gdzie istotne jest naturalne doświetlenie wnętrza.
W rolnictwie naświetla dachowe poliwęglanowe są wykorzystywane jako element zadaszeń szklarni oraz budynków inwentarskich, co przyczynia się do poprawy warunków wzrostu roślin oraz hodowli zwierząt. Ich lekkość i elastyczność sprawiają, że można je łatwo formować, dopasowując do specyficznych konstrukcji.
Dzięki wysokiej przepuszczalności światła poliwęglanowe świetliki dachowe mają pozytywny wpływ na samopoczucie ludzi przebywających w doświetlonych pomieszczeniach. Odpowiednie natężenie naturalnego światła zwiększa produktywność, poprawia koncentrację i ma korzystny wpływ na zdrowie oczu.
Ze stalowej blachy ocynkowanej (grubość od 1,25-1,5 mm).
W przypadku wyboru tego rozwiązania musimy pamiętać, że wymaga ono zastosowania warstwy termoizolacyjnej (styropian, wata szklana etc.) o grubości co najmniej 40 mm. Podstawy takie, do których będą montowane świetliki dachowe z poliwęglanu malujemy standardowo na kolor RAL 9010 (biały), lub inny z palety RAL.
Z poliestrowego laminatu wzmocnionego włóknem szklanym.
Gdy zdecydujemy się na zastosowanie poliestrowego laminatu, nie będziemy musieli dbać o dodatkowe ocieplenie m.in. dzięki umieszczonej pomiędzy warstwami laminatu niepalnej piance poliuretanowej, mającej grubość 20-40 mm. Ponadto w przypadku dokonania takiego wyboru możemy wykonać podstawy z dolnym kołnierzem montażowym – płaskim lub dopasowanym do właściwości blachy falistej i trapezowej.
Wybór rodzaju podstawy, na jakiej będą montowane świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych uzależniony jest od pokrycia dachu. Podstawy stalowe poleca się do dachów blaszanych, natomiast laminatowe do drewnianych i betonowych.
Podstawy stalowe wykonujemy w dowolnej wysokości miedzy 15-75 cm, natomiast laminatowe w trzech wartościach: 15, 30 i 50 cm.
Wysokość podstawy uzależniona jest od przekroju dachu, natomiast typ (skośne; proste) bezpośrednio od potrzeb klienta.
Posiadamy wszelkie niezbędne dokumenty, certyfikaty, atesty oraz dopuszczenia uprawniające do stosowania świetlików dachowych w budownictwie na terenie całej Unii Europejskiej.
Gwarantujemy rozsądną cenę i najwyższą jakość oferowanych świetlików dachowych z pokryciem z poliwęglanu komorowego PC.