Świetliki / naświetla dachowe poliwęglanowe

Oferowane w atrakcyjnej cenie świetliki / naświetla dachowe poliwęglanowe płaskie są rozwiązaniem polecanym na dachy płaskie budynków magazynowych, produkcyjnych, jak i klatek schodowych w blokach mieszkalnych czy biurowych.

Świetliki poliwęglanowe z płyt PC produkujemy w wymiarach dopasowanych do Państwa potrzeb z dokładnością do 1 cm.

Nowoczesne naświetla dachowe – dostępne warianty:

 • nieotwierane,
 • otwierane ręcznie,
 • otwierane elektrycznie.
 • z funkcją wyłazu dachowego

Naświetla dachowe z poliwęglanu – ze względu na kształt :

 • kwadratowe
 • prostokątne
 • piramidy
 • dwustadowe
 • jednospadowe

Różne grubości*:

 • PC10 mm
 • PC16 mm
 • PC20 mm
 • PC25 mm
 • PC32 mm
 • PC40 mm

*Grubość poliwęglanu wpływa izolacyjność termiczną świetlików.

Naświetla dachowe z poliwęglanu – świetlik dachowy budowa

Pokrycie świetlika dachowego zbudowane jest z:

 • ramy stałej lub zawiasowej wykonanej z aluminium lub PVC oraz z mieszanki obu tych materiałów produkcyjnych zabezpieczonej na całym obwodzie uszczelkami, co uniemożliwia ingerencję wody do wnętrza świetlika,

 • pokrycia z płyty poliwęglanu komorowego gdzie otwarte komory oklejone są taśmą zabezpieczającą,

 • oraz profili aluminiowych dociskowych zamocowanych na całym obwodzie.

Pokrycia poliwęglanowe wykonuje się w kolorze mlecznym lub przezroczystym (na specjalne zamówienie także w innych kolorach).

Mocowanie pokryć do ramy odbywa się za pomocą wkrętów samogwintujących (poprzez profile aluminiowe).

Segment uchylny mocowany jest do podstawy przy pomocy zawiasów z blachy nierdzewnej w ilości od 2 do 5 szt. (w zależności od wymiarów podstawy).

Warto wiedzieć:

Wybierając w dobrej cenie poliwęglanowe świetliki dachowe otwierane ręcznie bądź elektrycznie zyskują Państwo możliwość wentylacji pomieszczeń, nad którym zamontowany jest świetlik.

Przez zastosowanie osprzętu do wyłazu dachowego świetliki poliwęglanowe mogą służyć jako wygodne i bezpieczne wyjście na dach.

Poliwęglan (PC) należy do grupy polimerów, łączących w sobie termiczne, optyczne i mechaniczne własności innych materiałów. Odznacza się doskonałą termoizolacyjnością, udarnością oraz odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i skrajne temperatury (od – 40 do +120°C). Płyty z PC są lekkie i łatwe w obróbce. Dzięki temu znajdują powszechne zastosowanie jako nowoczesne naświetla dachowe i komponent do szklenia zabezpieczającego w budynkach przemysłowych, pasażach handlowych, halach sportowych, pawilonach wystawowo-targowych, kolejowych i lotniczych terminalach pasażerskich. Stanowią także element zadaszenia ogrodów zimowych oraz wielkopowierzchniowych szklarni i obiektów inwentarskich wykorzystywanych w komercyjnej produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Płyty wykonane z tych tworzyw sztucznych charakteryzują się wysokim stopniem przepuszczalności naturalnego światła, które jest ważne dla ogólnego samopoczucia, wydajności pracy oraz wzroku. To sprawia, że świetliki dachowe do których produkcji został wykorzystany poliwęglan i których cena jest bardzo atrakcyjna, to świetny sposób na optymalne doświetlenie wnętrza.

Dzięki elastycznym właściwościom poliwęglanowych arkuszy można je uformować w kształt łuku i dostosować do konstrukcji budynku. Płyty komorowe z PC są trwałe i wytrzymałe. W razie ewentualnych zniszczeń można wymienić tylko uszkodzoną część, zamiast kupować cały świetlik.

Ponadto modele otwierane pełnią analogiczną funkcję jak wyłazy dachowe, umożliwiając wentylację pomieszczeń oraz szybkie wyjście na zewnątrz celem dokonania niezbędnych prac kominiarskich, dekarskich i konserwacyjnych systemów oddymiania oraz odprowadzania ciepła.

Koszt zakupu świetlików z poliwęglanu, których cena jest atrakcyjna, oraz montażu szybko się zwraca w postaci mniejszych rachunków za oświetlenie i większej wydajności pracowników. To nowoczesne i bardzo efektywne naświetla dachowe!

Montaż świetlików dachowych poliwęglanowych możliwy jest na dwóch różnych rodzajach podstaw:

Ze stalowej blachy ocynkowanej (grubość od 1,25-1,5 mm).

W przypadku wyboru tego rozwiązania musimy pamiętać, że wymaga ono zastosowania warstwy termoizolacyjnej (styropian, wata szklana etc.) o grubości co najmniej 40 mm. Podstawy takie, do których będą montowane świetliki dachowe z poliwęglanu malujemy standardowo na kolor RAL 9010 (biały), lub inny z palety RAL.

Z poliestrowego laminatu wzmocnionego włóknem szklanym.

Gdy zdecydujemy się na zastosowanie poliestrowego laminatu, nie będziemy musieli dbać o dodatkowe ocieplenie m.in. dzięki umieszczonej pomiędzy warstwami laminatu niepalnej piance poliuretanowej, mającej grubość 20-40 mm. Ponadto w przypadku dokonania takiego wyboru możemy wykonać podstawy z dolnym kołnierzem montażowym – płaskim lub dopasowanym do właściwości blachy falistej i trapezowej.

Wybór rodzaju podstawy, na jakiej będą montowane świetliki dachowe z płyt poliwęglanowych uzależniony jest od pokrycia dachu. Podstawy stalowe poleca się do dachów blaszanych, natomiast laminatowe do drewnianych i betonowych.

Podstawy stalowe wykonujemy w dowolnej wysokości miedzy 15-75 cm, natomiast laminatowe w trzech wartościach: 15, 30 i 50 cm.

Wysokość podstawy uzależniona jest od przekroju dachu, natomiast typ (skośne; proste) bezpośrednio od potrzeb klienta.

Posiadamy wszelkie niezbędne dokumenty, certyfikaty, atesty oraz dopuszczenia uprawniające do stosowania świetlików dachowych w budownictwie na terenie całej Unii Europejskiej.

Gwarantujemy rozsądną cenę i najwyższą jakość oferowanych świetlików dachowych z pokryciem z poliwęglanu komorowego PC.