Pasma Świetlne Dachowe

Skontaktuj się z nami:

Tel.: +48 52 569 15 10
Kom: +48 787 989 755
Mail: biuro@mpskylights.pl

Darmowa Wycena:

Sprawdź Także

Pasma świetlne to komponenty budowlane pełniące w połaciach dachowych funkcję naświetlni.

W modelach pasm świetlnych, w których zostały zamontowane klapy dymowe, ewentualnie przewietrzające mogą również działać w opcji naturalnego przewietrzania czy też grawitacyjnego w zakresie oddymiania przestrzeni, gdzie zostały zamontowane.

pasma świetlne

W budownictwie pasma świetlne wykorzystywane są w oparciu o stosowną dokumentację projektu. Musi ona być zatwierdzona w aktualnie obowiązującym trybie oraz spełniać wymagania, jakie określają aktualne przepisy budowlane.

Z racji parametrów technicznych pasma świetlne mogą być montowane w dachach płaskich. Dopuszczalny jest również ich wbudowanie w dach o niewielkim nachyleniu – ok. 15°.

Pasma świetlne mogą być montowane do podstaw systemowych oraz istniejących cokołów np. ceglanych, żelbetowych, stalowych, drewnianych. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku remontu starych świetlików.

Na Państwa zamówienie wyprodukujemy różne modele poliwęglanowych pasm świetlnych o nieograniczonej długości:

  • pasma świetlne łukowe
  • kalenicowe,
  • jednospadowe,
  • dwuspadowe,
  • z przegrodami ogniowymi,
  • z klapami dymowymi oraz wentylacyjnymi.
  • w systemie NRO Broof t1
pasmo świetlne

Pasma świetlne – główne elementy składowe:

  • Podstawa dachowa z blachy stalowej ocynkowanej surowej lub lakierowanej proszkowo na kolor wg palety RAL o odpowiednio dobranej grubości. Podstawa posiada dolną półkę poprzez którą mocuje się podstawę do konstrukcji dachu powierzchni użytkowych oraz górną półkę przystosowaną do montażu ocieplenia. Wykonujemy podstawy o dowolnej wysokości. Przy większych rozpiętościach stosujemy dodatkowe elementy usztywniające tzw. ściągi. Wykonujemy podstawy wersji wymagającej ciągłego podparcia oraz w wersji samonośnej wymagającej podparcia co max. 6 metrów,

  • szkielet z profili aluminiowych o specjalnie opracowanym kształcie w celu odprowadzenia wody oraz zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości,

  • poliwęglan komorowy przeźroczysty lub mleczny. Jego grubość wynosi 10, 16 lub 20 mm w wersji SRO – słabo rozprzestrzeniający ogień, a 21 i 27 mm w wersji NRO – nierozprzestrzeniający ognia.

Pasma świetlne dodatkowo mogą zostać uzupełnione o klapy przewietrzające, dymowe, z których pomocą można wentylować pomieszczenia, ale także zapewniać szybkie odprowadzenie dymu i gazu podczas pożaru.

Pasma świetlne doświetlają pomieszczenia, przez co są z powodzeniem stosowane w różnych budynkach: halach produkcyjnych oraz handlowych i magazynach. Pełnią w nich m.in. rolę dodatkowego źródła światła naturalnego, co pozwala na oszczędzanie energii elektrycznej.

Pasma świetlne mogą mieć nieograniczoną długość. W przypadku szerokości może to być natomiast maksymalnie 6 metrów. Wykonujemy je z dokładnością do 1 cm.

Zapraszamy do kontaktu, zaproponujemy Państwu optymalne rozwiązanie dostosowane do konkretnych potrzeb.