Świetliki Dachowe Kopułkowe

Świetliki kopułkowe są rozwiązaniem z powodzeniem stosowanym na dachach płaskich, pozwalającym na ekonomiczne, naturalne doświetlenie wnętrz. Charakteryzują się one połączeniem funkcjonalności z atrakcyjną ceną.

Świetliki kopułkowe oferujemy w kilku zróżnicowanych wariantach technicznych:
 • stałe,
 • otwierane ręcznie,
 • otwierane elektrycznie.
 • z funkcją wyłazu dachowego
świetlik dachowy okrągły
Świetliki kopułkowe dzielimy pod względem kształtu na:
 • kwadratowe
 • prostokątne
 • okrągłe
 • piramidki
świetlik dachowy kopułkowy

Pokrycia świetlików dachowych

Wyróżnia się trzy typy pokryć świetlików dachowych:

 • AKRYL PMMA – wykonane są ze szkła akrylowego o grubości 2-3 mm.
 • PC (poliwęglan) – w porównaniu z akrylem materiał ten ma nawet 300 razy większą wytrzymałość mechaniczną, jest odporny na grad.
 • HEAT-STOP – materiał ten może odbijać do 68% padającego naturalnego światła słonecznego. Zapobiega to przegrzewaniu się wnętrza. Ten materiał ma perłowy biały, nieprzejrzysty kolor.
 • SOLAR-CONTROL – ten materiał łączy pozytywne właściwości poliwęglanu i ciepła. Ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i może odbijać do 65% promieniowania słonecznego. Produkujemy w kolorze dymnym transparentnym.

Kopuły poliwęglanowe jak i akrylowe czy z innego materiału mogą być złożone z jednej do pięciu warstw. Liczba warstw wpływa na właściwości termoizolacyjne świetlika. Poszczególne warstwy są sklejane i wkręcane w jedną zwartą całość.

Dwie wersje kolorystyczne kopuł akrylowych i kopuł poliwęglanowych oferowane przez  MP SKYLIGHTS:

W zależności od typu kopuły uzyskiwany jest zróżnicowany stopień przepuszczania światła.

Jednowarstwowa

Dwuwarstwowa

Trzywarstwowa

Czterowarstwowa

Pięciowarstwowa

CLAR

OPAL

CLAR

OPAL

CLAR

OPAL

CLAR

OPAL

CLAR

OPAL

90%

83%

81%

74%

73%

66%

66%

59%

60%

53%

Wybierając świetliki kopułkowe otwierane, zyskuje się również możliwość wentylacji pomieszczeń, co jest szczególnie ważne, jeśli są one narażone na działanie wilgoci.

Można je stosować w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, np. halach magazynowych oraz użyteczności publicznej, m.in. w szkołach i urzędach.

Przez zastosowanie funkcji wyłazu dachowego świetliki kopułkowe mogą służyć jako wygodne i estetyczne wyjście na dach.

świetliki dachowe kopułkowe
Montaż świetlików dachowych kopułkowych możliwy jest na dwóch różnych rodzajach podstaw:

1. Ze stalowej blachy ocynkowanej (grubość od 1,25-1,5 mm) – w przypadku wyboru tego rozwiązania musimy pamiętać, że wymaga ono zastosowania warstwy termoizolacyjnej (styropian, wata szklana etc.) o grubości co najmniej 40 mm. Podstawy takie malujemy standardowo na kolor RAL 9010 (biały), lub inny z palety RAL.

2. Z poliestrowego laminatu wzmocnionego włóknem szklanym – gdy zdecydujemy się na zastosowanie poliestrowego laminatu, nie będziemy musieli dbać o dodatkowe ocieplenie m.in. dzięki umieszczonej pomiędzy warstwami laminatu niepalnej piance poliuretanowej, mającej grubość 20-40 mm. Ponadto w przypadku dokonania takiego wyboru możemy wykonać podstawy z dolnym kołnierzem montażowym – płaskim lub dopasowanym do właściwości blachy falistej i trapezowej.

świetliki kopułkowe
kopuły poliwęglanowe cena producenta

Wybór rodzaju podstawy uzależniony jest od pokrycia dachu. Podstawy stalowe poleca się do blaszanych dachów płaskich, natomiast laminatowe do drewnianych i betonowych. To z kolei przekłada się na ich cenę.

Podstawy stalowa wykonujemy w dowolnej wysokości miedzy 15-75 cm, natomiast laminatowe w trzech wartościach: 15, 30 i 50 cm.

Wysokość podstawy uzależniona jest od przekroju dachu, natomiast typ (skośne; proste) bezpośrednio od potrzeb klienta. Od tego zależy także cena projektu.

Posiadamy wszelkie niezbędne dokumenty, certyfikaty, atesty oraz dopuszczenia uprawniające do stosowania świetlików kopułkowych w budownictwie na terenie całej Unii Europejskiej.

Gwarantujemy rozsądną cenę i najwyższą jakość oferowanych świetlików dachowych z pokryciem kopułkowym.

W razie pytań o kopuły poliwęglanowe prosimy o kontakt. Z pewnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące stosowanych przez nas rozwiązań. Zawsze staramy się, by nasze propozycje były dostosowane do potrzeb i możliwości każdego klienta. Dbamy o to, by ostatecznie przedstawiony koszt był efektem połączenia jakości wykonania i wyjątkowej łatwości użytkowania, a kopuły poliwęglanowe służyły przez długi czas skutecznie i bezawaryjnie, nawet przy intensywnej eksploatacji.